DLACZEGO SIMPLIFEE?

Simplifee prócz tego, że skraca proces analizy wartości honorarium w kontekście złożoności projektu oferuje wiedzę na temat wartości prac projektowych, pozwala na ich racjonalną ocenę - przez to wpływa na jakość środowiska pracy architekta oraz jakość jego produktu.

WSPARCIE TECHNICZNE
  • Adres: 10-449 Olsztyn, Piłsudskiego 77A
  • Telefon: +48 89 6755 110
  • Email: info@simplifee.pl

Jak to działa?

Projekty sanitarne

Jesteś inżynierem sanitarnym i chcesz wyceniać projekty zgodnie z regulaminami honorariów?

Potrzebujesz uwiarygodnienia swoich wycen w kontekście relacji z Inwestorem/architektem?

Może jesteś inwestorem i zastanawiałeś/zastanawiałaś się ile kosztuje projekt indywidualny w zakresie sanitarnym?

Jesteś we właściwym miejscu !

Simplefee Projekty Sanitarne to lapidarne, proste i bardzo przydatne narzędzie służące wycenie projektów instalacji sanitarnych, klimawentylacyjnych i gazowych, bazując na regulaminach architektonicznych staje się wiarygodnym źródłem informacji o wartości prac projektowych. Dzieli proces na trzy fazy: koncepcyjną, projektówbudowlanych oraz projektów wykonawczych.

Algorytm oparto o regulamin honorariów architekta dla obiektów i zespołów zabudowy przyjęty w 2006 r. wzbogacony o doświadczenie pomysłodawcy, modyfikacje algorytmu ułatwiające i przyśpieszające proces kalkulacji. W konsekwencji całe działanie ogranicza się do pięciu prostych kroków:

KROK 1

WPROWADŹ KATEGORIĘ TRUDNOŚCI OBIEKTU

katalog obiektów składa się z 15 głównych kategorii obiektów i zawartych wewnątrz nich podkategorii. umożliwia to precyzyjne wybranie typu wycenianego obiektu.

KROK 2

WPROWADŹ POWIERZ- CHNIĘ CAŁKOWITĄ OBIEKTU

wprowadź powierzchnię całkowitą obiektu dla wycenianego projektu. w tym miejscu określisz wielkość wycenianego budynku w metrach kwadratowych. uwaga: ważnym jest wprowadzanie parametru powierzchni całkowitej, a nie użytkowej lub netto. algorytm bazuje na parametrze rozszerzonym dotyczącym powierzchni całkowitej przez co uwzględnia wszelkie aspekty funkcjonalne budynku, a także te związane z komplikacją jego struktury.

KROK 3

DOBIERZ WSKAŹNIKI I DODATKI

dobierz wskaźniki i dodatki. w kroku tym możesz doprecyzować indywidualne wymagania co do planowanej inwestycji takie jak np.: klimatyzacja, położenie budynku na zboczu, czy też w strefie krajobrazu chronionego, etc.

wszystkich wskaźników i dodatków w sumie jest 26, uwzględniają one nawet bardzo unikalną specyfikę obiektów budowlanych przez co wpływają na wartość honorarium.

KROK 4

WPROWADŹ WSKAŹNIK KOREKTY

wartości kosztu dokumentacji projektowej oraz pozostałe wyżej wymienione koszty możemy skorygować w górę (np. o 10 % wpisując 1,1 w polu współczynnik korekty) lub w dół (np. o 20% wpisując 0,8 w polu współczynnik korekty)

w przypadku braku konieczności korekty kosztów wycenianego obiektu możemy przejść do kroku 5 czyli publikacji (przycisk "przejdź do publikacji"), a w przypadku dokonania korekty - należy użyć przycisku "przelicz"

KROK 5

PUBLIKACJA WYNIKÓW

formularz publikacji składa się z sekcji umożliwiającej wpisanie danych klienta, możemy nazwać wyceniany projekt oraz wprowadzić komentarz, które ukażą się w wycenie. ostatnie pole umożliwia zdefiniowanie nieograniczonej ilości adresatów (w postaci adresów mailowych), którym wycena zostanie wysłana.

przed sama publikacja (przesłaniem oferty), gdy już wypełniliśmy wszystkie potrzebne pola możemy użyć opcji "podgląd" aby zobaczyć ostateczny wygląd naszej wyceny.

przejście do opcji "wyślij" spowoduje wysłanie wyceny na wskazane adresy w tym zawsze domyślnie na nasz własny, powiązany z kontem w serwisie simplifee.pl

w tym kroku również możemy ograniczyć zakres publikacji, odznaczając czerwone pola wyboru przy cenach cząstkowych opracowań projektowych jeśli nie zrobiliśmy tego wcześniej.

Skorzystaj z naszego rozwiązania - oblicz cenę
projektu w 3 minuty już od 39 PLN / miesiąc.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Regulaminem.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.