DLACZEGO SIMPLIFEE?

Simplifee prócz tego, że skraca proces analizy wartości honorarium w kontekście złożoności projektu oferuje wiedzę na temat wartości prac projektowych, pozwala na ich racjonalną ocenę - przez to wpływa na jakość środowiska pracy architekta oraz jakość jego produktu.

WSPARCIE TECHNICZNE
  • Adres: 10-449 Olsztyn, Piłsudskiego 77A
  • Telefon: +48 89 6755 110
  • Email: info@simplifee.pl

czy poprawnie wyceniamy swoją pracę?

Proces inwestycyjny by przebiegał sprawnie winien być rzetelnie przygotowany w fazie projektowej. By tego dokonać należy zaprojektować obiekt w sensie przestrzennym/kubaturowym, wykonać projekty zagospodarowania terenu oraz projekty wnętrz, wszystkie powyższe wyposażone w projekty branżowe. Większość z architektów pomija na etapie analizy wartości prac projekty zagospodarowania terenu oraz projekty wnętrz. O ile te ostatnie nie są niezbędne w czasie implementacji budynku na działace, to dwa pierwsze są kluczowe i bez nich nie uzyskamy stosownych pozwoleń, a w konsekwencji nie wybudujemy obiektu. Każdy projekt składa się ponadto z kilku do kilkunastu faz, które dodatkowo dotyczą także branż inżynieryjnych (konstrukcja, instalacje sanitarne, instalacje elektryczne i elektrotechniczne).To aż 45 pozycji w wycenie prac projektowych.

Jednym z częściej popełnianych błędów jest szacowanie wartości projektu, które ogranicza się jedynie do projektu budowlanego (tzw.architektury kubatrowej) pomijając przy tym projekty zagospodarowania terenu oraz projekty wnętrz, które i tak są realizowane lecz nieodpłatnie. Robimy to często dlatego, by być konkurencyjnym, by nasza oferta była atrakcyjna - w ten sposób okradamy siebie i swój zespół. Zdewaluowany rynek, który został przyzwyczajony do niskich wartości prac kreatywnych musi się nauczyć doceniać tą wstępną fazę inwestycji, która bezpośrednio wpływa na jakość obiektu w krajobrazie, jakość użytkowania a także efektywność energetyczną i ekologiczną. Jako środowisko winniśmy solidarnie trzymać się Standardów Wykonywania Zawodu oraz Regulaminów Honorariów. To kluczowe dla jakości naszej pracy, jakości środowiska naszych pracowni, dobrego wynagradzania zespołów, szkolenia, utrzymywania nowoczesnego oprogramowania, etc.

Warto w święta to przeyśleć.

Zdjęcia

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Regulaminem.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.