DLACZEGO SIMPLIFEE?

Simplifee prócz tego, że skraca proces analizy wartości honorarium w kontekście złożoności projektu oferuje wiedzę na temat wartości prac projektowych, pozwala na ich racjonalną ocenę - przez to wpływa na jakość środowiska pracy architekta oraz jakość jego produktu.

WSPARCIE TECHNICZNE
  • Adres: 10-449 Olsztyn, Piłsudskiego 77A
  • Telefon: +48 89 6755 110
  • Email: info@simplifee.pl

fasady - architekci wyceniajcie dobrze!

Zainspirowała mnie ilość ofert na jednym z kanałów społecznościowych dotyczących realizacji wnętrza w cenie 80pln/sqm. Zanotowałem, w kontekście pytania Inwestora o wartość projektu, kilkanaście ofert drastycznie zaniżających wynagrodzenie projektanta. 

Wg simplifee.pl, więc również za Regulaminem Honorarium IARP projekt obiektu o powierzchni 200sqm realizowany w pełnym zakresie (inwentaryzacja, koncepcja w dwóch wersjach oraz projekty szczegółowe/wykonawcze) winien być szacowany na poziomie 50 000pln a nie jak sugeruje we wspomniaanej dyskusji duza część projektantow - 16 000pln.

Koledzy stosując takie standardy okradacie siebie i swoich pracowników. Niszczycie i tak już zdewaluowany rynek. Krotkowzrocznie zapewniacie sobie bezpieczeństwo, które jest złudne. Dbajcie o rynek, dbajcie o standardy, dbajcie o pracowników i o inwestorów.

wyceniajcie dobrze architekci!!!

Zdjęcia

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Regulaminem.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.